test content
What is the Arc Client?
Install Arc

A few question to the administration.

pyc87pyc87 Member Posts: 21 Arc User
A few question to the administration.

1.Event "Old fairy tales" - on our server tituty for passing 5 circles began to issue only today, I collected all the artifacts and added to them 5 characters (5/5 circles passed all the characters all the dungeons, even the crypt of horror where there are no bonuses of time and lives), and I physically do not have time to go 20 more times to get all the tituty for each of the characters. Think it is not fair that the titles introduced in the last day, and asked to give them to those who passed before.

2. will there be "old tales" in the next year with other dungeons-castle Neverwinter-the best of all the dungeons you have for some reason is not involved even on 1/3, and other dungeons that are present in the game have long lost relevance to average players-the tower of cloaks, the tower of valindra, the lair of the pirate king-in the complicated version, they would be a good option.
3. Event "hell" why it does not apply to an account, and if I need the rewards on every character?
4. Will there be random queues for level 80 players? (if you're not aware, now all random queues are only for level 70 and below)
5. ON one of recent streamov you mentioned Sputnik ZUNA, she upsets damage more all rest active satellites (from 130kk inflicted me in lair on its ultimately was just 12kk). It is not possible to use as DPS, but is a good help in carrying out quests for clerics and tanks. This is the only active satellite from which there is a benefit in the called state, so there is rather a question about the irrelevance of all the others than about the overestimation of the Zuna

I do not know English, so I write through Google translator.

Несколько вопрос к администрации.
1.Событие "Старые сказки" - на ру сервере титуты за прохождение 5 кругов начали выдавать только сегодня, я собрал все артефакты и главы к ним 5 персонажами (5/5 кругов пройдено всеми персонажами все подземелья, даже склеп ужаса где нет бонусов времени и жизней), и мне физически не успеть пройти ещё 20 раз, чтобы получить все титуты на каждого из персонажей. Считаю не справедливым, то что титулы ввели в последний день, и прошу выдать их тем кто проходил и ранее.
2. будут ли " старые сказки" в будущем году с другими подземельями- замок невервинтер- лучший из всех подземелий у вас почему то не задействован даже на 1/3, да и другие подземелья которые присутвуют в игре давно утратили актуальность у средних игроков - башня плащей, башня валиндры, логово короля пиратов - в усложнённом варианте они бы стали неплохим вариантом.
3. Событие "дно ада" почему оно на действует на аккаунт, а если мне нужны награды на каждого своего персонажа?
4. Будут ли случайные очереди для игроков 80 уровня? (если вы не в курсе, сейчас все случайные очереди только для 70 уровня и ниже)
5. НА одном из недавних стримов вы упоминали спутника Зуна, она наносит урона больше всех остальных активных спутников (из 130кк нанесённым мной в логове на её счёту было всего 12кк). Её не возможно использовать как основновного ДПС, но является неплохим подспорьем в выполнении квестов для клириков, танков. Это единственный активный спутник от которого есть польза в призванном состоянии, поэтому тут скорее вопрос о неактуальности всех остальных, чем об завышенности зуны

Sign In or Register to comment.